مدیران و رهبران موفق باید IQ یا EQ بالایی داشته باشند؟

مدیران و رهبران موفق باید IQ یا EQ بالایی داشته باشند؟

کدام مهمتر است: هوش هیجانی یا ضریب هوشی؟

آیا باور دارید برخی از افراد مدیران و رهبران موفق متولد شده‌اند؟ یا فکر می‌کنید رهبری موثر مهارتی است که در واقع می‌توان آن را به دست آورد؟

بیشتر بخوانید :OKRچیست ؟ (هدف سنج):

بیشتر از آن، آیا فکر می‌کنید رهبران موفق هستند زیرا از دیگران باهوش‌ترند ؟ یا آنها ویژگی متمایز دیگری دارند؟ اصلاً به نظر شما یک رهبر نیاز به IQ یا EQ دارد ؟

این داستان را مثال بزنم…

در اواسط دهه 1980 ، به عنوان یک مدیر جوان، اولین نمایه تجزیه و تحلیل سبک رفتاری DiSC® خود را انتخاب کردم و آن را دلیل تغییر مسیر حرفه‌ای خود می‌دانم. اصطلاح “هوش هیجانی” در آن زمان در محافل دانشگاهی استفاده می‌شد. اما در واقع 10 سال بعد بود که دانیل گلمن این اصطلاح را با کتاب خود: هوش هیجانی: چرا می‌تواند بیشتر از ضریب هوشی مهم باشد، منتشر کرد.

و بعدها متوجه مزایای گرفتن مشخصات DiSC® شدم. آنها از مفهوم هوش هیجانی یا EQ نشأت می گیرند.

مطلب پیشنهادی :IQ و EQ چیست؟ چه تفاوتی با هم دارند؟

چرا هوش هیجانی مهم و واقعی است ؟

مشخصات DISC® به من نقاط قوت و ضعف شیوه مدیریتم را نشان داد. علاوه بر این، نقاط کوری که موجب اختلال در روابطم با همکارانم و خدشه دار شدن اعتبارم به عنوان یک رهبر می‌شد را نشانم داد. همچنین این واقعیت که بقیه، دنیا را مانند من نمی بینند بنابراین، یک رهبری مؤثر مستلزم توانایی دیدن جهان از دیدگاه کسانی است که می‌خواهید رهبری آنها را بر عهده بگیرید.

همانطور که پیداست، مشخصات DISC® من را با چهار رکن اصلی هوش هیجانی آشنا کرد :

  • خودآگاهی
  • خود مدیریتی
  • آگاهی اجتماعی
  • مدیریت روابط

خودآگاهی و مدیریت خود مهارتهای درون فردی هستند. در همین حال، آگاهی اجتماعی و مدیریت روابط، مهارتهای بین فردی هستند. به همین دلیل همیشه سوال می‌شود که آیا یک رهبر نیاز به IQ یا EQ دارد ؟

چرا رهبران موفق به EQ بیشتری نیاز دارند؟

گلمن تحقیقات خود را در مورد این موضوع  با استفاده از 200 شرکت بزرگ و جهانی انجام داد. آنچه او یافت شگفت انگیز بود. یک رهبر برای موفقیت به ویژگیهایی نیاز دارد که به طور سنتی با رهبری مرتبط است (فکر کردن، هوش، سختگیری، عزم و اراده). اما این مهارتها به تنهایی کافی نیستند.

  • رهبران و مدیران موثر نیز دارای درجه بالایی از هوش هیجانی هستند. و این شامل خودآگاهی، خودتنظیمی، انگیزه، همدلی و مهارت اجتماعی است.

برادبری و گریوز دریافتند که 90 درصد از هنرمندان برتر دارای هوش هیجانی بالایی هستند. در همین حال، تنها 20 % از نوازندگان سطح بالایی از EQ دارند.

در حالی که برخی دیگر از محققان توانایی پیش‌بینی‌کننده هوش هیجانی را غیرقابل اثبات دانسته‌اند، من با آگاهی و مهارت‌هایی که در نتیجه DiSC® و سایر ابزارهای بهبود مهارت‌های مرتبط با هوش هیجانی کسب نمودم سود چشمگیری بدست آوردم، و اگر از من بپرسند که یک رهبر نیاز به IQ  یا EQ  دارد؟ من پاسخ خواهم داد که یک رهبر نیاز به EQ بالا دارد.

آیا می توانید سطح هوش هیجانی خود را افزایش دهید؟

بله، شما می توانید و  این کار با خودآگاهی شروع می شود.

1- خودارزیابی کنید

2- برای گوش دادن به دیگران وقت بگذارید :

گام دوم این است که جهان را از چشم دیگران مشاهده کنید – درک کنید که انگیزه دیگران چیست. می‌توانید با پرسیدن سوالات و سپس گوش دادن به پاسخ‌ها شروع کنید.

سوالاتی مانند:

  • چه چیزی برای شما مهم است؟
  • برای چه چیزی ارزش قائل هستید؟
  • اهداف شما چه هستند؟
  • می خواهید به چه نتیجه ای برسید؟
  • به من کمک کنید بفهمم چه چیزی شما را به این تصمیم کشانده است.

بیشتر بدانید :اصول بازاریابی در اینستاگرام

برای درک بیشتر نحوه درک دیگران از جهان، به مدلی نیاز دارید که دیدگاه‌های یا “جهان‌بینی”های مختلف را توصیف کند. این مدل فیلترهای مختلفی که افراد در درک واقعیت استفاده می‌کنند را به تصویر می‌کشد. و نشان می‌دهد که یک رهبر نیاز به IQ  یا EQ داردیا خیر.

مدل سبک رفتاری Everything DiSC® می تواند در درک دیگران و همچنین درک خود مفید باشد.

آیا هنوز مطمئن نیستید که هوش هیجانی واقعیت است یا تخیلی؟ پس این تمرین ساده را امتحان کنید و خودتان را بسنجید .

به بهترین رهبری که تا به حال برای آن کار کرده اید فکر کنید. چه ویژگی‌هایی آن رهبر را عالی کرد؟ و چه کاری کرد که شما آن را یک رهبر استثنایی بدانید؟ سعی کنید  پاسخ‌های خود را بنویسید.

حالا به بدترین فردی که تا به حال برایش کار کرده اید فکر کنید. این شخص چه کاری انجام داد که باعث شد شما او را در این گروه شناسایی کنید؟ و سعی کنید پاسخ‌های خود را بنویسید.

پاسخ های شما در کدام دسته قرار می گیرد؟ و آیا پاسخ های خود را به عنوان ویژگی‌های فکری، شناختی یا فنی طبقه بندی می‌کنید؟

آیا آنها را به عنوان مهارتهای درون فردی و بین فردی مرتبط با هوش هیجانی طبقه بندی می‌کنید؟ مهم این است که شما بدانید که یک رهبر نیاز  به IQ  یا EQ دارد.

برخی از افراد ممکن است آنقدر خوش‌شانس باشند که با سطح بالای هوش هیجانی متولد شوند. اما خوشبختانه برای بقیه ما، این مهارتی است که می توان آن را به دست آورد و حتی به طور مداوم با ابزارهای مناسب بهبود بخشید.

نتیجه گیری :

یک رهبر نیاز بهIQ  یا EQ دارد ؟ این سوالی است که ذهن همه مدیران یا رهبران تازه کار را به  خود مشغول کرده است و با توجه به نکات این مقاله یک رهبر نیاز به EQ  بالا دارد تا بتواند به همه مسائل و مشکلات سازمان و کارمندان رسیدگی کند.

منبع :

https://www.action-strategies.com/which-is-more-important-emotional-intelligence-or-iq/

 

 

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *