نقشه راه کارآفرینی ومدیریت کسب و کارهای کوچک چیست؟

نقشه راه کارآفرینی و مدیریت کسب و کارهای کوچک شامل 7 مرحله است که در این 7 مرحله به شما آموزش داده می‌شود چگونه می توانید یک کارآفرین خوب و نمونه باشید. همانطور که می‌دانید کارآفرین شدن خیلی آسان نیست اما با دنبال کردن این 7 مرحله می‌توانید چیزهای مفیدی بیاموزید.

ارین وایک یک مربی و مدرس دانشگاه تگزاس است. او بیشتر  از 14 سال تجربه در بازاریابی شرکتی، تبلیغات، روابط عمومی، …. و همچنین همکاری با بسیاری از برندهای معروف و مشاغل کوچک را دارد. این فرد خیلی خوب میداند چگونه شما را برای رسیدن به یک کارآفرین نمونه راهنمایی کند و نقشه راه کارآفرینی و مدیریت کسب و کارهای کوچک را به شما بدهد. اگر شما دوست دارید که در 7 مراحل کارآفرینی موفق شوید و سود زیادی ببرید بنابراین باید این مقاله را تا انتها بخوانید.

نمیدانم که شما چقدر در مورد کارآفرینی میدانید و آیا واقعاً معنی آن را به درستی درک کرده اید یا نه؟ اما کارآفرینی آن چیزی است که شما به آن علاقه دارید و شما را به سمت رشد و پیشرفت خود هدایت میکند.

مطلب پیشنهادی:مراحل شکل گیری استارت آپ از ابتدا تا انتها چیست ؟

ما انسان ها همانطور که رشد میکنیم و یاد میگیریم، تمایل داریم به سمت مشاغلی که هیجان‌انگیز یا جالب هستند برویم. اما باید بدانید که ایده‌های منحصربه‌فرد کارآفرینان باید نیازهای مختلفی را در زمینه‌های تجاری، فناوری، اجتماعی، اقتصادی، یا مشکلات دیگر برطرف کند.کارآفرینان تمایل دارند یک مسئله را حل کنند و فرصتهای شغلی برای دیگران فراهم کنند و به آنها کمک کنند تا به جامعه برگردند.

کارآفرین شدن نیاز به مدرک خاصی دارد؟

کارآفرین شدن ممکن است نیاز به مدرک یا الزامات حرفه ای خاصی نداشته باشد، اما برای رسیدن به آن نیاز به دانش، اشتیاق و انگیزه زیادی دارید. در این نوع سرمایه گذاری فرد باید ریسک‌پذیر باشد تا اگر خدایی نکرده ایده‌های او مورد استقبال قرار نگرفت برای هر نوع شکستی آماده باشد. در این مقاله، به مواردی که یک کارآفرین باید در نظر بگیرد و به برخی از سوالات رایج درمورد فرصت شغلی پاسخ می‌دهیم.

بدلیل اهمیت کارآفرینی در مقاله‌ای مجزا به تعریف مفهوم کارآفرینی و انواع آن پرداخته شده است، این مقاله با عنوان انواع کارآفرینی چیست؟ در سایت موجود می‌باشد.

کارآفرینان واقتصاد:

برای موفقیت، کارآفرینان با سرمایه گذاران هماهنگ میشوند. آنها به عنوان منبعی شناخته میشوند که میتوانند سود ایجاد کنند و فرصتهای جدیدی را فراهم نمایند.کارآفرینان تصمیمات سختی میگیرند و اغلب برای رسیدن به اهداف خود ریسک می کنند. دلیل ریسک‌پذیری کارآفرینان این است که آنها مایل به پذیرش این خطرات هستند و می توانیم بگوییم که آن ها تأثیر قابل توجهی بر اقتصاد محلی خود می گذارند.

چگونه یک کارآفرین شویم:

“کارآفرینی” عنوانی هیجان‌انگیز برای بسیاری است، زیرا می تواند یک حرفه رضایت بخش و با ارزش باشد. مسیر کارآفرینی با یک ایده عالی شروع می شود. ممکن است با دوست خود صحبت کنید و در مورد کسب و کار او سوال کنید که آیا این نوع کسب و کار خوب است؟ آیا درآمد تو عالی است؟ اما خوب باید بدانید که هر کسب و کاری مشکلات خودش را دارد و نمی‌توانیم بگوییم که در زمان کمی میتوانیم به درآمد بالا برسیم. برای اینکه بتوانیم ایده‌های مان را به عنوان یک کارآفرین اجرا نمائیم، باید 7 مرحله زیر را در انجام دهیم:

بیشتر بخوانید :OKRچیست ؟ (هدف سنج):

 • یک مشکل را شناسایی کنید.
 • آموزش رسمی و غیررسمی خود را گسترش دهید.
 • شبکه خود را بسازید.
 • به ثبات مالی برسید.
 • با یک ایده تجاری مشکل را حل کنید.
 • ایده را تست کنید.
 • پول جمع کنید.

7 مرحله نقشه راه کارآفرینی و مدیریت کسب و کارهای کوچک:

1-اولین مرحله در نقشه راه کارآفرینی و مدیریت کسب و کارهای کوچک این است که یک مشکل را شناسایی کنید :

بعد از اینکه به ایده عالی خود رسیدید، می توانید شروع به ایجاد طرح کسب و کار کنید. اغلب، شما مفهوم یا فرآیندی را پیدا کرده‌اید که زندگی مصرف کنندگان را آسانتر میکند. به عنوان مثال، پس از تماشای اخبار، یک کارآفرین متوجه میشود که شهر و یا روستا و یا یک محله  فاقد مهدکودک کافی برای آن جمعیت است. از طریق تحقیقات بیشتر، کارآفرین متوجه می‌شود که شهرستان‌های اطراف نیز همین مشکل را دارند و از طریق تحقیق کردن متوجه می‌شود که تأسیس یک مهد کودک می‌تواند درآمد خوبی را به همراه داشته باشد و همچنین مشکل مردم منطقه را حل نماید.

2- آموزش رسمی و غیررسمی خود را گسترش دهید :

آموزش در حرفه کارآفرینی ضروری است. این ممکن است یک برنامه برای دریافت مدرک کالج، کارآموزی یا تجربه کاری متنوع باشد. شما میخواهید اصول کسب و کار را بیاموزید و دایره لغات خود را بسازید، و همچنین هوش تجاری خود را ارتقا دهید. مشکلات به طور مکرر هنگام راه‌اندازی یک کسب و کار رخ می دهند و دانستن چگونگی غلبه بر آنها برای رونق آن واحد حیاتی است. این یک تکنیک از نقشه راه کارآفرینی و مدیریت کسب و کارهای کوچک است.

مهمترین مطالب را در سایت ما بخوانید :چرا CRM در کسب و کار مهم است ؟

قبل از شروع، ممکن است بخواهید انواع مختلفی از داستانهای موفقیت و حتی شکست کارآفرینان تجاری خاص را بررسی کنید. انجام این کار، احتمالاً به شما کمک میکند تا سرسختی مورد نیاز را درک کنید و به شما انگیزه میدهد تا چیزهای به ظاهر غیرممکن را ممکن کنید. می توانید با دنبال کردن کارآفرینان دانشگاه شروع کنید یا حتی تأثیرگذاران را در سایتها و شبکه‌های اجتماعی پیدا کنید. حتی میتوانید از کارآفرینان مشهوری مانند: اپرا وینفری، استیو جابز، ریچارد برانسون، مارک کوبان، آن وویچیکی، رشما ساوجانی، سارا بلیکلی، کندرا اسکات، بیل گیتس و مایکل دل استفاده کنید.

3- شبکه خود را بسازید :

راه‌اندازی یک سرمایه‌گذاری تجاری میتواند چالش برانگیز باشد، اما می توانید با کمک گرفتن از سایر متخصصان یا مربیان، کار را آسان تر کنید. کسانی که برای شبکه سازی و ایجاد ارتباطات جدید وقت می‌گذارند میتوانند مزایای ارزشمندی به دست آورند.

در میان خانواده، دوستان، همسایگان یا شبکه های فارغ التحصیلان دانشگاه به دنبال کارآفرینان بگردید و برای مصاحبه های اطلاعاتی با آنها تماس بگیرید و در مورد کار به آنها پیشنهاد بدهید، قطعاً همه آنها زمانی که ایده شما را بفهمند دوست خواهند داشت با شما همکاری کنند.

4- رسیدن به ثبات مالی :

اگر چه امکان به دست آوردن سرمایه اضافی وجود دارد، کارشناسان توصیه میکنند که کارآفرینان جدید مقدار قابل توجهی پس انداز داشته باشند، زیرا ممکن است در اولین کسب و کار خود هزینه زیادی را از دست بدهند. همکاری با یک متخصص مالی را شروع کنید، زیرا ممکن است شما در عرض سه تا پنج سال به سود و درآمد برسید و در طول این مدت چیزهای زیادی در بازار تغییر کنند و قیمتها بالا و پایین خواهد شد. اما اگر یک پشتیبانی مالی داشته باشید میتوانید از این بابت خیالتان راحت باشد.

5- با یک ایده تجاری مشکل را حل کنید :

در ادامه مثال قبلی، راه حل کارآفرین این است که یک مرکز مراقبت از کودکان با چندین شرکای شرکتی که از منطقه آن شهرستان و یا محله پشتیبانی می کنند، باز کند. با توجه به بسیاری از مشاغلی که والدین آنها نمی دانند فرزندان خود را کجا بگذارند این میتواند یک ایده خوب برای آنها باشد و از همین طریق به درآمد خوبی برسد.

بیشتر بدانید :مهمترین مهارت یک کسب و کار چیست ؟

6- ایده را تست کنید :

ایده کارآفرین قطعاً عالی  است، اما آنها باید آن را آزمایش کنند. به طور مثال زمانی که میخواهد مهد کودک را راه اندازی کند از اکثر افراد آن محله تحقیق میکند که اگر اینجا مهد کودک باشد خوب است؟ و آیا آن ها راضی هستند؟ خوب قطعاً همه آنها وقت ندارند که فرزندان خود را به محل کار و یا مکان های دیگر ببرند. به همین دلیل نتایج نشان میدهد که این، ایده خیلی خوبی است و میتواند به افراد آن محله کمک کند و همچنین کارآفرین با چنین ایده‌ای به سود عالی میرسد.

7- یکی دیگر از بخشهای نقشه راه کارآفرینی و مدیریت کسب و کارهای کوچک  پول جمع کردن است :

خوب است که پس انداز داشته باشید، اما ممکن است کارآفرین برای شروع کسب و کار به چیزهای بیشتری نیاز داشته باشد.

 سه راه اصلی برای به دست آوردن سرمایه وجود دارد:

 • Bootstrap: .

این اصطلاح به شروع یک تجارت بدون کمک اشاره دارد. این میتواند با کاهش هزینه‌ها یا استفاده از پول خود فرد انجام شود.

 • برای وام اقدام کنید :

یک روش رایج برای افزایش سرمایه، درخواست وام بانکی است. ممکن است در اوایل امکان درخواست وام برای کسب و کار کوچک وجود نداشته باشد. با این حال، افراد میتوانند برای پوشش هزینه‌های راه‌اندازی برای وام های عمومی درخواست دهند.

 • سرمایه گذار پیدا کنید :

شبکه سازی به یافتن کسانی که میتوانند کمک مالی ارائه دهند کمک می‌کند. ارائه یک طرح تجاری به یک سرمایه‌گذار یک گزینه عالی است. شرکت‌ها از کارآفرینان و کسب‌وکارهایشان می‌خواهند شرایط خاصی را برای درخواست برآورده کنند.

سوالات متداول در مورد کارآفرین شدن :

اگر به کارآفرین شدن فکر میکنید، احتمالاً چندین سوال دارید. در اینجا رایج ترین سوالاتی که ممکن است داشته باشید آمده است:

 • آیا شرایط آموزشی وجود دارد؟
 • چگونه کارآفرینان جدید کسب و کار خود را به تنهایی تبلیغ می کنند؟
 • آیا کارآفرینان باید خلاق باشند؟
 • چگونه کارآفرینان جدید کسب و کار خود را راه‌اندازی می کنند؟
 • موانع رایج برای تبدیل شدن به یک کارآفرین چیست؟

1- آیا شرایط آموزشی وجود دارد؟

کارآفرینان برای خودشان تجارت می‌کنند. از آنجایی که کارآفرینان اغلب رئیس خودشان هستند، ممکن است نیازی به تحصیلات عالی نداشته باشند. منابع مفید زیادی در اینترنت برای راهنمایی افراد در مسیرهای شغلی جدیدشان وجود دارد. با این حال، داشتن مدرک دانشگاهی میتواند بسیار مفید باشد. مدارک تحصیلی در تجارت، اقتصاد یا یک رشته مرتبط درک ارزشمندی را در مورد این رشته ارائه میدهد. کسب مدرک کارشناسی ارشد در مدیریت بازرگانی ممکن است برای سرمایه گذاران بالقوه بهتر از نداشتن مدرک باشد.

تجربه زیاد زندگی نیز میتواند کمک کننده باشد.

2- چگونه کارآفرینان جدید کسب و کار خود را به تنهایی تبلیغ می‌کنند؟

تبلیغات  قیمت بالایی دارد و برای درک واقعی نیاز به آموزش صحیح دارد. برای کسانی که مدرک ندارند، اینترنت منابع و حتی دوره‌های مقدماتی تبلیغات را فراهم می‌کند. ممکن است کارآفرینان همیشه به یک کمپین پیچیده یا تبلیغات تجاری نیاز نداشته باشند. آنها میتوانند در عوض از بازاریابی دیجیتال برای تبلیغ کسب و کار خود استفاده نمایند. پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی به صاحبان مشاغل اجازه می‌دهند در سایت‌های خود تبلیغ کنند.

اگر با بازاریابی دیجیتال آشنایی کافی ندارید مقاله بازاریابی دیجیتال چیست؟ می‌تواند مفید واقع شود.

یک چیز کلیدی این است که قدرت بازاریابی دهان به دهان را در نظر بگیرید. ممکن است بخواهید بازار هدف خود را درک کنید و اینکه چگونه می‌تواند به بهترین مدافع شما کمک کند. این شامل روشن بودن ارزش‌ها، مأموریت، محصولات و خدمات و همچنین تفاوت شما با رقبا می‌شود. این یکی دیگر از موارد مهم نقشه راه کارآفرینی و مدیریت کسب و کارهای کوچک است که باید یاد داشته باشید.

3-در نقشه راه کارآفرینی و مدیریت کسب و کارهای کوچک آیا کارآفرینان باید خلاق باشند؟

مهارت خلاقیت برای مفهوم سازی یک کسب و کار، مفید است زیرا هدف کارآفرین ارائه راه‌حل‌های خلاقانه برای مشکلات است. هر کارآفرین ممکن است حس متفاوتی از خلاقیت داشته باشد (هنر، بازاریابی، امور مالی، تبلیغات، شرکا و …) داشتن مهارتهای قوی مانند ریاضیات و حل مسئله برای تحقق بخشیدن به ایده های خود بسیار مهم است.

4-چگونه کارآفرینان جدید کسب و کار خود را راه‌اندازی می‌کنند؟

برای راه‌اندازی یک کسب و کار، کارآفرینان باید خود را در مورد صنعتی که وارد آن میشوند آموزش دهند. آنها باید الزامات و انتظارات مورد نیاز برای موفقیت را درک کنند. نقشه راه کارآفرینی و مدیریت کسب و کارهای کوچک  را یاد بگیرند، تأمین مالی می‌تواند در اوایل کار یک کارآفرین جدید چالش‌برانگیز باشد، اما آنها میتوانند در جاهای دیگر سرمایه گذاری کنند.

5-درنقشه راه کارآفرینی و مدیریت کسب و کارهای کوچک موانع رایج برای تبدیل شدن به یک کارآفرین چیست؟

یکی از بزرگترین موانع، ارائه یک ایده معقول است. عوامل زیادی مانند مکان، مخاطب و نیاز کلی در یک ایده تجاری نقش دارند. بسیاری از کارآفرینان جدید فقط ایده خود را به صورت واقعی می‌بینند و متوجه نیستند که این عوامل ممکن است برای موفقیت آن حیاتی باشند. یکی دیگر از موانع رایج کمبود فرصت است. اگر افراد به دنبال افتتاح یک کسب و کار در شهر یا مکان خاصی هستند، باید در منطقه تحقیق کنند تا مطمئن شوند که به محصول یا خدمات آنها نیاز است.

یکی دیگر از مهارت های کلیدی که نمیتوان نادیده گرفت شبکه، شبکه، شبکه است. برای موفقیت در کسب و کار جدید خود به چندین حوزه پشتیبانی نیاز دارید.

نتیجه گیری :

نقشه راه کارآفرینی و مدیریت کسب و کارهای کوچک میتواند شما را به آنچه میخواهید برساند اما به شرط آن که این 7 مرحله‌ای که در این مقاله برای شما توضیح دادیم را به طور کامل انجام دهید.

منبع :

https://www.indeed.com/career-advice/finding-a-job/how-to-become-an-entrepreneur

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *