چگونه یک اپلیکیشن موبایل تولید کنیم که مردم آن را دوست داشته باشند؟

چگونه یک اپلیکیشن موبایل تولید کنیم که مردم آن را دوست داشته باشند؟

تولید اپلیکیشن موبایل امروزه بسیار زیاد شده است و  اپلیکیشن های موبایل بخش بسیار مهمی از زندگی روزمره ما هستند. به طور معمول ما از آنها برای مطلع شدن،ارتباط با دوستان و خانواده خود و برای سرگرمی استفاده می کنیم. باید بدانید که طبق آمار Statista، بیش از 2.7 میلیارد کاربر تلفن هوشمند در جهان وجود دارد. ما بیشترین وقت خود را از تلفن استفاده می کنیم و 90 درصد از این زمان تلفن همراه با استفاده از برنامه های مختلف می گذرد. اما همانطور که می دانید رقابت برای جلب توجه کاربران تلفن همراه بسیار سخت است، زیرا بیش از 2.7 میلیون برنامه در فروشگاه Google Play و 2.2 میلیون برنامه در فروشگاه App وجود دارد. اما بسیاری از ما فقط از 9 برنامه در روز و 30 برنامه در ماه استفاده می کنیم. این یعنی برنامه های زیادی وجود دارد که توسط هیچ کس استفاده نمی شود ، این بعنی نیازی به  این محصول ندارد و و یا محصول ضعیف است.

برای متمایز شدن از دیگران، به تحقیقات عمیق در بازار و تخصص عالی در تولید اپلیکیشن موبایل نیاز دارید. شما باید مطمئن باشید که محصول شما به خوبی ساخته شده و مطابق با نیاز بازار است.

چگونه یک اپلیکیشن موفق بسازیم؟

یک برنامه موفق سه جنبه را به روشی هوشمند ترکیب می کند: بازار، کاربر و خود محصول. همه این عوامل باید با هم کار کنند تا به کاربران ارزش منحصربفرد، قابلیت استفاده عالی و عملکرد خوب بدهند. اما قابلیت دسترسی آخرین ویژگی یک اپلیکیشن موبایل موفق است.

چقدر در مورد پر کاربردترین رسانه های اجتماعی کدام اند؟ می دانید؟

چه چیزی یک برنامه را موفق می کند؟

می توانیم ویژگی های چنین اپلیکیشنی را به دو دسته اصلی تقسیم کنیم: مصرف کننده محور و کسب و کار محور.

ویژگی های مصرف کننده محور:

  • طراحی زیبا
  • UI و UX کاملاً فکر شده
  • انتظارات و نیازهای کلیدی را بر اساس نحوه استفاده افراد از یک سرویس خاص پوشش دهید.

قطعاً دوست دارد در مورد بازاریابی موفق برای یک محصول به چه عواملی بستگی دارد ؟ بیشترین اطلاعات را داشته باشید.

گردش کار پایدار و قابل اعتماد

  • سطح کافی از حفاظت از داده ها را فراهم کنید
  • دسترسی سریع به میز خدمات

ویژگی های کسب و کار محور:

  • حفظ کاربر را تشویق کنید
  • پرداخت های سریع و بدون دردسر را ارائه دهید
  • محافظت در برابر نقض داده ها
  • هزینه کم توسعه و نگهداری در آینده
  • روش به روز رسانی آسان

15 نکته برای تولید اپلیکیشن موبایل موفق :

1- مخاطبان خود را شناسایی کنید :

مهمترین کار این است که باید بدانید چه کسی از اپلیکیشن شما برای موفقیت آمیز بودن آن استفاده می کند. این به شما کمک می کند تا پتانسیل کسب و کار ایده و برنامه خود را بررسی کنید، شاید از خودتان بپرسید که چگونه انجامش بدهیم؟

خوب می توانید آمار و اطلاعات بینش را جستجو کنید، روندها را بررسی کنید، در انجمن ها سؤال بپرسید، یک نظرسنجی انجام دهید، یا یک نسخه MVP از برنامه تلفن همراه خود بسازید و همه بازخوردهای کاربران را جمع آوری کنید.سپس ایده خود را با افرادی که خیلی به آن ها فکر می کنید در میان بگذارید.

2- ارزش پیشنهادی یکی از راه تولید اپلیکیشن موبایل است :

برنامه باید مزیت مهمی برای کاربر به ارمغان بیاورد تا انگیزه کافی برای دانلود و استفاده از آن داشته باشد.ارزش منحصر به فرد ممکن است مربوط به قیمت یک سرویس معین، سرعت انتقال اطلاعات، نحوه عملکرد برنامه، یا ارائه دسترسی به ویژگی ها یا خدماتی باشد که در برنامه های دیگردر دسترس نیستند همچنین یک برنامه عالی نیازهای مصرف کننده، اهداف تجاری و راه حل های تکنولوژیکی را به روشی هوشمندانه ترکیب می کند. یک محصول خوب باید یا سرگرم کننده باشد یا مفید.

3- مدل کسب و کار خود را تعریف کنید :

توسعه‌دهندگان اپلیکیشن در سراسر جهان عمدتاً با استفاده از مدل‌های مختلف کسب‌وکار مبتنی بر تبلیغات، از برنامه‌های خود درآمد کسب می‌کنند. تبلیغات ویدیویی یکی از محبوب ترین جریان های درآمدی است. خریدهای درون برنامه ای نیز در بین صاحبان مشاغل بسیار محبوب است و حتی بسیاری از مدل های کسب و کار دیگر برای انتخاب وجود دارد.هر مدل کسب و کار تولید اپلیکیشن موبایل مزایا و معایبی دارد که شما باید این مزایا و معایب را به خوبی درک کنید.

اگر تمایل دارید در مورد کسب و کار بیشتر بدانیدمهمترین مهارت یک کسب و کار چیست  را بخوانید

4-  محدوده ویژگی ها را تعریف کنید یکی از راه های تولید اپلیکیشن موبایل است:

این احتمال وجود دارد که شما مدتی را صرف فکر کردن در مورد ایده برنامه خود کرده باشید. شما قبلاً تمام کارهای فوق‌العاده‌ای را که می‌تواند انجام دهید، تمام ویژگی‌هایی که ممکن است عملکرد آن را تقویت کنند را انجام دهید، مانند: اشتراک گذاری اجتماعی، اعلان ها، پرداخت ها، ادغام و همه چیزهایی که به نظر ضروری هستند را تجزیه و تحلیل کنید.

فرلموش نکنید که بسیاری از ویژگی ها ممکن است ایده خوبی به نظر برسد، اما معمولا اینطور نیست. این فقط برای پیمانکارانی کار می کند که می خواهند ارزش پروژه خود را افزایش دهند. آنچه کاربران به آن نیاز دارند ساده ترین راه برای حل مشکلاتشان است.

5-تکنولوژی مناسب را انتخاب کنید :

نحوه تولید اپلیکیشن موبایل به اندازه نحوه کارکرد آن در موفقیت آن تاثیرگذار است. اگر می خواهید یک اپلیکیشن موفق بسازید، باید تکنولوژی مناسب را انتخاب کنید. سه گزینه اصلی وجود دارد که می توانید یکی را انتخاب کنید.

گزینه 1: برنامه بومی خاص پلتفرم

برنامه های بومی برای یک پلتفرم تلفن همراه خاص – iOS یا Android کدگذاری می شوند. زبان برنامه نویسی مورد استفاده برای نوشتن این برنامه ها فقط توسط سیستم عامل های آن پلتفرم ها پشتیبانی می شود. یک برنامه بومی می تواند تا حد زیادی از سخت افزار و عملکرد دستگاه شما استفاده کند کهاین کار تجربه کاربر را بالا می برد.

گزینه 2: برنامه بومی Cross-Platform

برنامه هایی که با استفاده از این رویکرد توسعه یافته اند از SDK های مشترک (کیت توسعه نرم افزار) استفاده می کنند، اما همچنان به صورت بومی اجرا می شوند. React Native و Flutter فناوری‌های رایجی هستند که برای کدنویسی برنامه‌های بومی بین پلتفرمی استفاده می‌شوند.

گزینه 3: برنامه ترکیبی

یک اپلیکیشن ترکیبی با تمامی دستگاه ها و سیستم عامل ها سازگار است. مقرون به صرفه بودن، قابل حمل بودن و قابلیت استقرار سریع، سه عامل اصلی محبوبیت رویکرد تولید اپلیکیشن موبایل ترکیبی هستند. همانطور که گفتیم، اگر از این رویکرد برای توسعه موفقیت آمیز برنامه پیروی می کنید، نیازی به نوشتن یک پایگاه کد متفاوت برای هر پلتفرم ندارید. در عوض، می‌توانید یک کد بنویسید و از آن در چندین پلتفرم استفاده کنید. این می تواند در تولید اپلیکیشن موبایل کمک کند.

6- یک UX/UI ساده و بصری طراحی کنید:

طراحی یکی از کلیدهای موفقیت یک اپلیکیشن است. این برای هر دو برنامه B2C و B2B صدقمی کند. مردم می خواهند از برنامه های تلفن همراه با یک UX و UI ساده و در عین حال مفید استفاده کنند به یاد داشته باشید که UX مفید برای سهولت استفاده بسیار مهم است. مزایای دیگر از طراحی خوب UX و UI وجود دارد. یک فرآیند ثبت نام به خوبی طراحی شده منجر به جذب کاربر بهتر و تعداد دانلود بالاتر می شود. همین امر در مورد نصب خوب صدق می کند. وقتی ساده و قابل فهم باشد، کاربران به برنامه شما پایبند خواهند بود و احتمالاً آن را به کاربران جدید توصیه می کنند.

7- تیم طراحی و توسعه خود را انتخاب کنید:

کیفیت محصول شما نتیجه توانایی، استعداد و کار تیم تولید اپلیکیشن موبایل شما است. یک توسعه‌دهنده اپلیکیشن می‌تواند برخی از پروژه‌ها را تکمیل کند، یک تیم توسعه دهنده استخدام کنید که نه تنها تخصص فنی را در اختیار شما قرار می‌دهد، بلکه از موفقیت شما در بازار نیز پشتیبانی می‌کند. این می تواند در تولید اپلیکیشن موبایل کمک کند.

8- اطمینان حاصل کنید که تیم شما در همان صفحه است :

تفکر خلاق و اجرای کارآمد پروژه دشوار است. شما باید مطمئن شوید که هر یک از اعضای تیم تولید نرم‌افزار که با آن کار می‌کنید، محصول، نحوه عملکرد آن و اینکه چگونه برای کاربران مفید یا سرگرم‌کننده باشد را می‌دانند. توسعه‌دهندگان اپلیکیشن علاقه‌مند به فناوری‌هایی هستند که با آن کار می‌کنند، و وقتی آن ها را در جلسات خود مشارکت دهید، قطعاً ایده های خوبی دارند. آنها با یافتن راه های جدید، خلاقانه و کارآمد برای به کارگیری ابزارهایشان انگیزه پیدا می کنند و عملکرد خیلی بهتری را نشان می دهند.

9- عملکرد بالا را حفظ کنید این راه موفق تولید اپلیکیشن موبایل است :

بر اساس گزارش 2019 روند استفاده از موبایل توسط Connecthings، دو سوم کاربران تلفن همراه حداقل یک بار در ماه تلفن های خود را تمیز می کنند. این می تواند به این معنی باشد که آنها از شر برنامه هایی که دیگر نیازی به آن ها ندارند خلاص می شوند. یکی از دلایل اصلی کنار گذاشتن اپلیکیشن در سال 2019، گوش ندادن به آن است. همانطور که تحقیقات. تحقیقات Qualitest می‌گوید 88 درصد از کاربران اپلیکیشن در صورت داشتن اشکالات ، اپلیکیشن موبایل را رها می‌کنند، و به یاد داشته باشید که کاربران ، شما را در قبال هرگونه مشکلی که ممکن است در حین استفاده از برنامه شما ظاهر شود، مسئول می‌دانند. نه سازنده تلفن یا شرکت مخابراتی که به آنها اینترنت می دهد.

10- از ایمن بودن برنامه خود اطمینان حاصل کنید :

یک برنامه تلفن همراه محافظت نشده یک تهدید واقعی برای کل سیستم است. البته راه های زیادی برای حل مشکلات امنیتی وجود دارد.

11- ادغام های شخص ثالث را ارائه دهید :

خدمات شخص ثالث می تواند برنامه شما را غنی کند، حفظ کاربر را افزایش دهد و تجربه کلی کاربر را بهبود بخشد.فقط فراموش نکنید که  ادغام های شخص ثالث را بیش از حد مهندسی نکنید.

12- یک استراتژی بازاریابی برنامه ریزی کنید :

جلب توجه کاربران و فروش مناسب  سخت تر از همیشه است. به همین دلیل است که باید ابزار و زبان بازاریابی مناسب را برای تبلیغ راه حل خود انتخاب کنید. گاهی اوقات انتقال پیام شما بیشتر از توسعه محصول زمان می برد. به همین دلیل باید هر چه زودتر شروع کنید. برنامه‌های موفق قبل از اینکه به فروشگاه‌های اپلیکیشن راه یابند، تبلیغ می‌شوند. می توانید طرح بازاریابی خود را به 3 مرحله کمپین تقسیم کنید: قبل از راه اندازی، راه اندازی و پس از راه اندازی. همچنین نکات زیادی در حال حاضر موجود است که به شما کمک می کند تا استراتژی بازاریابی خود را زنده کنید.

این مقاله تبلیغات در نقطه فروش چیست ؟ به شما کمک زیادی در مرحله فروش می کند.

13- به‌روزرسانی‌های منظم انجام دهید :

اگر در حال ساختن یک برنامه هستید، احتمالاً می خواهید که در بازار باقی بماند، درست است؟ بنابراین ازبه روز رسانی های  مداوم غافل نشوید. 37 درصد از کاربران برنامه تلفن همراه اعلام کردند که در لحظه ای که با اشکالاتی مانند خرابی، توقف یا تکرار خطا مواجه می شوند، استفاده از یک برنامه را متوقف می کنند، بنابراین مطمئن شوید که هر اشکال کوچکی فوراً برطرف شود. همچنین، ویژگی های جدید را توسعه دهید و برنامه خود را به روز نگه دارید. به‌روزرسانی‌های مداوم همچنین به شما کمک می‌کند از برنامه خود درآمد بیشتری کسب کنید.  فراموش نکنید که معرفی ویژگی‌های جدید و رفع اشکال‌ها حفظ بهتر کاربر را تضمین می‌کند.

14- ارتقا بر اساس بازخورد :

اگر می‌خواهید مطمئن شوید که به‌روزرسانی‌هایی که به برنامه خود معرفی می‌کنید برای کاربران مرتبط هستند، به سادگی تصمیم خود را بر اساس داده‌ها قرار دهید. شما باید بدانید که محصول شما چگونه استفاده می شود. آن اطلاعات را تجزیه و تحلیل کنید و هرچه زودتر به آن واکنش نشان دهید. KPIهای واضحی را طراحی کنیدکه موفقیت برنامه شما را می سنجد. یک فرم بازخورد یا یک درخواست NPS را در نظر بگیرید تا از کاربران بپرسید که در مورد تولید اپلیکیشن موبایل شما چه نظری و پیشنهادی دارند.

15- روی حفظ کاربران کار کنید یمی دیگر راه های تولید اپلیکیشن موبایل است:

تجزیه و تحلیل تمام داده هایی که جمع آوری می کنید و به طور مداوم برنامه خود را به روز می کنید یک دلیل اصلی دارد که آن هم  حفظ کاربراست. به یاد داشته باشید که 25 درصد از کاربران تنها پس از یک بار استفاده، یک برنامه را رها می کنند. پس هر کاری که می توانید انجام می دهید تا کاربران خود را راضی نگه دارید. همانطور که می دانید اگر برنامه به اندازه کافی جذاب نباشد، میزان حفظ کاربر شما کاهش می یابد.

نتیجه گیری :

توسعه اپلیکیشن موبایل موفق دیگر تنها فرصتی برای گروه محدودی از مهندسان باهوش نیست. در واقع، طراحان، تاجران مبتکر و بازاریابان خلاق بازار اپلیکیشن های موبایل و اپلیکیشن های وب را در دست گرفته اند. قطعاً شما هم می توانید با کمی آموزش برای خود یک اپلیکیشن خوب بسازید.

منبع :

https://www.netguru.com/blog/creating-successful-mobile-app

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *