نام بانو کارآفرین عضو شتاب دهنده هاوش در میان ۱۰ هنرمند شاخص جهان

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، گلبهار حیاتی مدیرعامل شرکت تعاونی هنرمندان کارآفرین گلبهار، یکی از شرکت‌های شتاب دهنده هاوش که در هنر کلاژ دارای عناوینی نظیر تعاونی برتر ملی در سال ۹۶ و تعاونی برتر استانی در سال‌های ۹۶ و ۹۷ است، با شرکت در مسابقه جهانی رامبراند هلند توانست در میان ۱۰ هنرمند شاخص جهان قرار بگیرد.

به گفته حیاتی، در تهیه این اثر هنری از ۱۰۰ هزار قطعه میلی‌متری استفاده شده است. وی در خصوص هنر کلاژ ابراز داشت: کلاژ یا قطاعی پارچه هنر استفاده از اشیاء به جای رنگ است.

گلبهار حیاتی با اشاره به مسابقه جهانی رامبراند گفت: در این مسابقه بیش از ۸هزار و ۳۰۰ نفر شرکت کرده بودند که ۱۰ نفر به‌عنوان هنرمند شاخص انتخاب شدند.

وی ادامه داد: من تنها نماینده از ایران و آسیا هستم که در این مسابقه شرکت کرده و همچنین این اثر به مدت ۲هفته در موزه سلطنتی هلند نمایش داده خواهد شد.

به گفته این تعاونگر هنرمند، از میان ۱۰ هنرمند شاخص جهانی، ۳ نفر انتخاب خواهند شد.

وی در خصوص مختصات این اثر ابراز داشت: نام این اثر «نگهبانان شب»، اثر معروف رامبراند، نقاش هلندی است که با تکنیک کلاژ (قطاعی پارچه) با بهره گیری از ۱۰۰هزار قطعه پارچه در ابعاد و رنگهای مختلف تهیه شده است.

گفتنی است حیاتی تا کنون توانسته بیش از 200 اثر فاخر از هنرمندان جهان و نیز مکان های تاریخی بسیاری را از ایران و سراسر جهان با تکنیک کلاژ به تصویر بکشد.

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *