فرصت های کرونایی استارتاپ ها

گفتگو با آقای عربشاهی در کمپین اینستاگرامی هاوش گپ

گفتگوی دکتر سلمان یزدانی  با دکتر علیرضا جاوید عربشاهی  مدیر مرکز فناوری های پارک علم و فناوری

در گفتگوی دکتر سلمان یزدانی  با دکتر علیرضا جاوید عربشاهی  مدیر مرکز فناوری های پارک علم و فناوری، دکتر عربشاهی شرایط فعلی را برای استارت آپ ها یک فرصت و نه تهدید ارزیابی کردند. به دلیل تفاوت بنیادی استارت آپ ها با شرکت های دیگر، آنها امکان اصلاح و تغییر در بیزینس مدل خود را دارا می باشند. همچنین استارت آپ ها چابک و قابل انعطاف هستند. دکتر عربشاهی یکی از ابزارهای مهم برای رقابت استارت آپ ها را  رویکرد دیجیتال مارکتینگ  دانستند. ایشان به تفاوت فروش اینترنتی با دیجیتال مارکتینگ اشاره نمودند. ایشان استارت آپ ها را تشویق نمودند که از دیجیتال مارکتینگ  با همه عناصر و ابزارش بهره ببرند.

اهمیت دیتا ماینینگ بر بازاریابی و فروش محصولات

ایشان به کاربرد و اهمیت دیتا ماینیگ (داده کاوی) برای آنالیز رفتار مشتریان اشاره کردند. یکی از مهمترین کاربردهای دیتا ماینینگ داده های مشتریان پی بردن به علایق آنها می باشد. اگر استارتاپی  چندین سال فعالیت دارد میتواند  از دیتای موجود مشتریان استفاده کند در غیر این صورت می توانند از ابزارها جدید  جهت جمع آوری داده ها بهره مند شود.

ایده های پزشکی دیجیتال در دوران کرونا

در این گفتگو از حیطه Health یا پزشکی دیجیتال سخن گفته شد. جناب عربشاهی خاطر نشان کردند که می توان از تجربیات پرستاران و پزشکان برای بوجود آوردن ایده و استارت آپی جدید برای حل مسائل استفاده نمود. ایشان حوزه فروش تجهیزات پزشکی را نیز از حوزه های پر سود در این روزها برشمردند. بنابراین استارت آپ هایی که در این حوزه فعالیت داشتند این دوران برای آنها نه تنها تهدید نبوده بلکه فرصت محسوب می شود.

چگونگی تأمین مالی استارتاپ ها در دوران کرونا

در باب تامین مالی آقای دکتر یزدانی انواع مدلهای موجود، مانند تأمین مالی شخصی، فروش سهام، اخذ وام و صندوق های خطر پذیر را برشمردند. این سؤال مطرح شد که آیا در این روزها  مدل تامین مالی  تفاوتی با قبل دارد؟  آقای عربشاهی با اشاره به فضای پرریسک این روزها صندوق های خطر پذیر را پیشنهاد نمودند. ایشان این نوع تامین مالی را هم برای سرمایه گذار و هم  برای استارت آپ منصفانه و جذاب توصیف نمودند.

برای مشاهده بخش اول لایو گفتگوی آقای دکتر سلمان یزدانی با آقای دکتر علیرضا جاوید عربشاهی در آپارات روی لینک زیر کلیک کنید.

گردآورنده: تکتم زحمتکش مرجانه، مونا فدایی

لینک گفتگو در آپارات
تماس با آپارات هاوش
قسمت1
تماس با آپارات هاوش
قسمت2

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *