چرا باید در بورس باشیم؟

چرا باید در بورس باشیم؟

گفتگو مدیر رسانه و تولید محتوی هاوش با آقا دکتر سلمان یزدانی مدرس کارگزاری آگاه

آقای دکتر سلمان یزدانی دانشجوی سال آخر دکتری ریاضیات مالی هستند. ایشان محقق و تحلیلگر بازارهای مالی و همچنین همکار تحلیلگر و مدرس کارگزاری آگاه هستند. طی گفتگویی که در کمپین اینستاگرامی هاوش گپ با ایشان انجام شد مطالب ارزشمندی در مورد بورس و حضور در بورس بیان شد. در ادامه ریز گفتگو با ایشان را مطالعه می کنید.

چرا باید در بورس وارد شویم؟ آیا لازم است که افراد وارد بورس شوند؟

ایشان بیان نمودند که می توان با حضور در بورس و سرمایه گذاری های مناسب، از شغل کارمندی به معنای کلمه رها شد. البته این موضوع ما را با مفهوم پس انداز بیشتر آشنا خواهد کرد. زیرا کسی که کارمند نیست باید بداند یک روز بازار خوب است و درآمد بالا و روز دیگر برعکس. یکی از بهترین روشهای حفظ ارزش پول و افزایش سرمایه می تواند حضور در بورس باشد. به دلیل اینکه در بورس انواع مختلفی از سرمایه گذاری فراهم است، سرمایه گذاری هایی که اصلا ریسک ندارند و می توانند ارزش سرمایه شما را حفظ کنند، مانند طلا، صندوقهای سرمایه و…. بنابراین عدم حضور در بورس به دلیل اینکه نمی تواند کمکی به حفظ سرمایه ما کند نوعی ضرر محسوب میشود. همین دلایل می تواند برای اهمیت حضور در بورس کافی باشد.

چه افرادی و با چه سطح سوادی می توانند وارد بورس شوند؟ آیا بورس تحصیلات خاصی لازم دارد؟

افراد تنها با سواد دیپلم می توانند وارد بورس شوند.  برای معاملات تخصصی و حرفه ای بورس نیاز به آموزش هست که افراد می توانند در کلاسهای بورس که در کارگزاری آگاه و شتابدهنده هاوش برگزار می شود شرکت کرده و سطح اطلاعات بورسی خود را افزایش دهند.

آیا ورود به بورس برای افراد پرمشغله مناسب است؟

همه افرادی که وارد بورس می شوند نیازی نیست تریدر باشند و تمام زمان خود را در بورس سپری کنند. توصیه ایشان به این افراد سرمایه گذاری در چند سهام بزرگ و خوب برای حفظ ارزش سرمایه شان است که زمان زیادی را هم از آنها نخواهد گفت.

نظرتان راجع به شبکه های هرمی چیست؟ آیا سرمایه گذاری در آنها می تواند امن باشد؟

ایشان بطور کل شبکه های هرمی را رد کردند. در گذشته شخصی به نام پانزی شبکه های هرمی را بوجود آورد و با دست به دست کردن پول توانست کلاهبرداری بزرگی انجام دهد. تمامی شرکتهایی که بدون انجام کاری فقط با ساختار هرمی به اعضایشان سود میرسانند زیر مجموعه همان پانزی قرار میگیرند.

مدل پانزی
مدل پانزی

آیا بورس می تواند به عنوان شغل و درآمد اصلی محسوب شود؟

بله، تنها کافیست اطلاعات بورسی خود را افزایش دهید. می توانید یک شرکت بزرگ داشته باشید که کارمندان آن سهامها و داراییهای شما هستند و با مدیریت درست آنها سود مناسبی را کسب کنید.

راه مناسب چیست؟ چگونه می توان در بورس موفق بود؟

مهمترین فاکتور در بورس صبر و تداوم کار است. باید صبور باشید و به صورت مستمر اطلاعات خود را افزایش دهید. ایشان خاطر نشان کردند که پرداخت مبالغ کلاسهای آموزشی، هزینه محسوب نمی شود بلکه یک سرمایه گذاری مناسب و بلند مدت است.

ایشان خواندن کتابهای اثر مرکب و پدر پولدار و پدر فقیر را بطور اکید توصیه نمودند. این کتابها کتابهایی هستند که می تواند زندگی هر شخص را متحول کند.

مسابقه هاوش گپ:

در انتها برای جایزه هاوش گپ، ایشان از مطالبی که ارائه کردند، سؤالی تحت عنوان ” از کجا بفهمیم یک ساختاری هرمی است یا کلاهبرداری؟” پرسیدند و به سه تن از افرادی که پاسخ صحیح اسال نمودند هدیه شرکت در کلاس رایگان بورس را اعطا نمودند. اسامی برندگان این مسابقه از قرار زیر است: سعید بیات، سعید احمدی

ارتباط با آقای دکتر سلمان یزدانی

در صورت تمایل به ارتباط با مهمان ما آقای دکتر سلمان یزدانی روی شبکه های اجتماعی ایشان کلیک نمائید.

لینک مشاهده لایو در آپارات
تماس با آپارات هاوش
گفتگو

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *