فضاهای کار اشتراکی در مشهد و ایران

فضاهای کار اشتراکی در مشهد و ایران

فضای کار مشترک یا فضای کار اشتراکی یا کوورکینگ به انگلیسیCoworking  روشی برای کار کردن است که شامل یک فضای کار به اشتراک گذاشته شده، یک دفتر کار و فعالیت‌های مستقل است. برخلاف محیط‌های اداری معمولی، محیط کوورکینگ معمولاً توسط یک سازمان (ارگان) مشترک به کار برده نمی‌شود.  این محیط‌ها برای فریلنسرهای حرفه‌ای، پیمانکاران مستقل یا افرادی که اغلب در سفر هستند و فعالیت‌های مستقل انجام می‌دهند جذاب می‌باشد. محل کار اشتراکی، اجتماعی از افرادیست که در عین انجام فعالیت‌های مستقل، ارزش‌هایی را به اشتراک می‌گذارند و البته افرادی که مشتاق به همکوشی هستند که این همکوشی می‌تواند با کار کردن در کنار افرادی که برای فعالیت در یک محیط مشترک در کنار یکدیگر، ارزش قائل هستند، اتفاق بیفتد. محل کار اشتراکی راه حلی مناسب برای مشکل انزوای بسیاری از کارمزدی‌ها، که کار کردن در منزل را تجربه کرده‌اند، می‌باشد، همین‌طور به آن‌ها اجازه می‌دهد که از عوامل حواس‌پرتی در حین کار کردن در منزل نجات یابند. در این مقاله به معرفی فضاهای کار اشتراکی در مشهد و ایران می پردازیم.

فضاهای کار اشتراکی الزاماً برای استارتاپ‌ها ساخته نمی‌شوند؛ ولی معمولاً توسط آن‌ها استفاده می‌شوند. با توجه به اینکه الزامات فیزیکی اساسی کار کردن در این فضاها فراهم می‌شود.

همچنین این فضاها ممکن است با توجه به شرایط محلی برای تمرکز بر موضوعی خاص راه اندازی شوند، مثلاً برای توسعهٔ گردشگری، یا توسعهٔ بازی سازی. اما این فضاها غالباً امکاناتی را فراهم می‌آورند که شامل میزکاری، اتاق جلسات، برق، اینترنت پرسرعت،مشاوره، چای و قهوه رایگان است.

فضاهای کار اشتراکی در مشهد:

 هاوش، فردوسی، فینووا، اکسیر، پارت سیلیکون

فضاهای کار اشتراکی در تهران:

اوسپیس، باکس شریف ، تیوان، پارادایس‌هاب ، فینووا ، پردیس علم و فناوری، تیوان ، جامپا، رایمون ، زاویه ، زرافه ، سامسونگ، سروکورپ ، سریرلند ، مرکز رشد واحدها فناور،کارمانا ،کارینیون ، مرکزفناوری‌های هوشمند شهری، مرکز فین‌تک انصار، هاوش

فضاهای کار اشتراکی در اصفهان:

مرکز آموزش سازمان فاوا شهرداری ، پویتک ، هاب اصفهان ، آبی-سفید ، مکعب

فضاهای کار اشتراکی در کرمان:

لندیما ، فاراهاب

فضاهای کار اشتراکی در شیراز:

کوآنتوم ، نوران

فضای کار اشتراکی در قم:

تاب دسک

فضای کار اشتراکی در کرج:

خانه استارتاپ

فضای کار اشتراکی در تبریز:

رایکسب

فضای کار اشتراکی در گرگان:

هیوالند

فضای کار اشتراکی در رشت:

ایستگاه نوآوری

فضاهای کار اشتراکی در مشهد و ایران
فضاهای کار اشتراکی در مشهد و ایران

امکانات برخی از فضاهای کار اشتراکی در ایران

فضای کار اشتراکی فینووا :

مرکز نوآوری فینووا یکی از مراکز فعال اکوسیستم کارآفرینی ایران است که فعالیت خودشون رو در سال ۱۳۹۴ با راه‌اندازی اولین فضای کار اشتراکی ایران آغاز کردند و هم اکنون در سه شهر تهران، مشهد و سنندج  امکان ارائه فضای کار اشتراکی دارند.

فضای کار اشتراکی فینووا تنها جایی برای استقرار یک کسب‌ وکار با هدف کاهش هزینه‌های جاری یک دفتر کار نیست! به هر فرد مستعد و توانمند در کنار امکانات یک فضای کار، فرصت بهره‌مندی از مشاوره، هم‌افزایی، اشتراک دانش و انتقال تجربه، خدمات جانبی و هر آنچه از ”یک فضای کاری پویا“ انتظار دارد را به او داده خواهد شد و با حمایت از استارتاپ‌ها، بستری را ایجاد نموده تا کارآفرینان از فرصت هم‌افزایی، یادگیری و شبکه‌سازی بهره‌مند شوند که با حضور در این فضا شانس بیشتری برای رشد و جذب سرمایه موردنیاز خود به دست آورند.

فضای کار اشتراکی سروکورپ در تهران :

در کشورهای مختلفی نظیر، قطر، ترکیه، ژاپن، انگلستان و ایران سرویس دفتر کار اشتراکی ارائه می دهد.

امکانات سروکورپ :منشی مجازی-مسیریابی تماس-فکس آنلاین

این مجتمع از ۱۰ طبقه به همراه پارکینگ زیر زمینی تشکیل شده است. دفاتر سروکورپ که در آنها خدمات اداری نیز ارائه می گردد در طبقات ۷، ۸ و ۹ واقع شده اند و منظرۀ زیبای پارک ملت و کوه توچال را در اختیار شما قرار می دهد.

فضای کار اشتراکی  هاوش در مشهد:

فضای کار اشتراکی شتابدهنده صنایع خلاق هاوش فرصت بهره‌مندی از خدمات مشاوره ای، هم‌افزایی، اشتراک گذاری دانش و انتقال تجربه، خدمات جانبی و هر آنچه از ”یک فضای کاری فعال“ انتظار دارید را برای شما فراهم می کند. هر فردی در چنین فضایی می‌تواند یاد بگیرد، تجربه کند و ارتباطات خود را توسعه بخشد. هاوش در تلاش است با فراهم نمودن امکانات و شرایط مورد نیاز استارتاپ ها به رشد و توسعه زیست بوم کارآفرینی  شهر مشهد کمک نماید.

امکانات ارائه شده در فضای کار اشتراکی شتابدهنده هاوش شامل: میزکار، کمد اختصاصی، اینترنت، امکان استفاده رایگان از سالن جلسات و تخفیف شرکت در کارگاههای آموزشی می باشد.

فضای کار اشتراکی اکسیر در مشهد:

فضای کاری اشتراکی اکسیر یک سازمان بزرگ برای تیم‌های جذب شده یاری رسان، برای کشف ایده های ناب و حضوری پر قدرت در بازار کسب وکار کشور می باشد. این سازمان دارای امکاناتی همچون فضای کار تجاری به مساحت 2600 متر مربع در قلب شهر مقدس مشهد است.

فضای کار اشتراکی پارت سیلیکون در مشهد:

پارت سیلیکون یک فضای کاری مشترک برای کارآفرینان، فریلنسرها و افراد خلاق است.

فضای کار اشتراکی آبی سفید دراصفهان :

این فضای کار اشتراکی علاوه بر فراهم کردن امکانات اصلی و اولیه، در زمینه برگزاری رویداد، کلاس، ورکشاپ و سمینار نیز به فعالان استارت آپی کمک میکند. از امکانات فضای کار اشتراکی آبی سفید:  میتوان به ساعت کاری دلخواه، میز کاری اختصاصی، اینترنت ۱۰۰Mb، آشپزخانه، وسایل استراحت و… اشاره کرد.

علاوه بر این آبی سفید با داشتن فضایی با ظرفیت خوب میتواند در برگزاری رویداد ها به شما کمک کند.

فضای کار اشتراکی کوانتوم در شیراز:

در فضای کار اشتراکی کوانتوم افراد به صورت تیم و یا  فردی در حوزه استارتاپی یا آزادکاری ، مستقرمی شوند.
در زمان استقرار در شتاب‌دهنده کوانتوم می‌توانید از فضاهای مختلف شتاب‌دهنده اعم از لابی، فضای آشپزخانه، اتاق جلسات و هم چنین اینترنت به میزان مشخص و مقرر استفاده نمایند.

فضای کار اشتراکی ایستگاه نوآوری در رشت :

این فضای کاری به عنوان اولین فضای کار اشتراکی گیلان در سال ۱۳۹۸ در پارک علم و فناوری گیلان تاسیس شد. حوزه فعالیت ایستگاه نوآوری با توجه به پتانسیل فضای خود در زمینه فضای کار اشتراکی، رویدادها و کارگاه ها، شبکه سازی بین فعالان استارت آپی و … میباشد.

فضای کار اشتراکی ایستگاه نوآوری در پی گرد‌هم ‌آوردن افراد فعال برای ایجاد فضای کاری مناسب است تا به دنبال آن، از ظرفیت حاضر برای برگزاری رویدادهای شبکه‌سازی، کارگاه‌های آموزشی و از همه مهم‌تر، ایجاد حس خوب کار کردن استفاده کند. محیط کاری پیشرفته و مدرن برای کارآفرینان، فریلنسر ها و افراد خلاق که این اجازه را به آن‌ها می‌دهد تا بتوانند زمانی را به شبکه‌سازی با افراد و استارتاپ‌های ارزشمند حاضر اختصاص دهند و از پتانسیل موجود در جهت پیشرفت کسب و کار خود بهره بگیرند.

در صورتی که فضای کار اشتراکی را می شناسید که نام آن در اینجا ذکر نشده است با ما به اشتراک بگذارید، به لیستمان اضافه می کنیم.

گردآورندگان: تکتم زحمتکش مرجانه، مونا فدایی

منابع:

https://www.nima.today

http://finnova.ir              

https://virgool.io

https://ecosystem.ir/legal/4194

https://ecosystem.ir/legal/4490

https://qstartups.ir

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *