پادکست راوکست

مصاحبه با میزبان پادکست راوکست

مصاحبه آقای سلمان یزدانی با ايمان نژاد احد میزبان پادکست راوکست 

با توجه به رشد روز افزون پادکست ها و اهمیت آنها در آگاهی و سطح علمی و فرهنگی جامعه شتابدهنده هاوش تصمیم به معرفی پادکست های تأثیرگذار و فعال در این حوزه گرفته است. در این مقاله به معرفی پادکست راوکست که در زمینه تاریخی فعالیت می کند پرداخته ایم. متنی که د زیر مشاهده می کنید، متن مصاحبه آقای سلمان یزدانی با آقای ایمان نژاد احد می باشد.

 1. سلام. لطفا خودتون را معرفی کنید.
 • سلام. ایمان نژاد احد هستم، میزبان پادکست راوکست.
 1. اگر کسی اصلا تا به حال هیچ پادکستی را نشنیده باشد و شما بخواهید برای اولین بار پادکست را بهش معرفی کنید، چه تعریفی  براش دارید؟
 • من بهش میگم که پادکست یک رادیو اینترنتی است ولی با یک تفاوت خیلی بزرگ که بر خلاف رادیو، یک موضوعی را که دوست داری بشنوی خودت انتخاب میکنی، گاهی دوست دارید موضوع تاریخی یا علمی بشنوید و یا هر موضوع دیگری که این انتخاب دست خود شما است. شما میتوانید در مدیای پادکست انتخاب کنید که چه چیزی گوش کنید،کی گوش کنید وکجا گوش کنید.که من فکر میکنم این مختصر توضیحی است در مورد پادکست.
 1. اگر پس از تعریف شما از پادکست، فردی به این رسانه علاقمند شد، میتوانید دلایلی برای اینکه راوکست را به عنوان اولین پادکست برای گوش  دادن انتخاب کند، نام ببرید؟
 • راوکست یک پادکست تاریخی است، داستان هایی را از دل تاریخ روایت میکند و در کنار آن میتواند اطلاعاتی هم به شنونده انتقال دهد. به این معنی که شنونده به راحتی  از داستانی که گوش می دهد نمی گذرد. این پادکست می تواند  اتفاقی را که در آن رویداد  رخ داده است  به خوبی به شنونده منتقل کند که باعث بالا رفتن اطلاعات عمومی وی می شود.
 1. به چه علتی سراغ تولید پادکست رفتید؟
 • پس از شنیدن پادکست به آن علاقمند شدم ولی علاقه ام بیشتر به شنیدن پادکست ها و روایت های تاریخی بود که در واقع در این زمینه پادکستی پیدا نکردم و این باعث شد که خودم شروع به تولید پادکست تاریخی کنم که هم خودم اطلاعاتی در مورد روایات تاریخی بدست بیاورم و هم به بقیه این اطلاعات را منتقل کنم.
اپیزود ردخون
اپیزود ردخون
 1. اگر یکی از مسئولین صدای شما را بشنود، دوست دارید چه چیزهایی در مورد مشکلات کار در پادکست ها  و  یا درباره کمکی که میتواند باعث بیشتر شنیده شدن  پادکست ها شود، به وی بگویید؟
 • پادکست یک رسانه جدید است که چهار، پنج سال است در ایران به این شکل تولید می شود بنابراین شناخته شده نیست. به همین علت در ایران یک میزبان مناسب برای آپلود پادکست های تولید شده که بتوانیم پادکست را بر روی آن به اشتراک بگذاریم نداریم، همچنین یک اپلیکیشن پادکستی که  با کیفیت و بدون مشکلات باشد را نداریم به همین دلیل از نمونه های مشابه خارجی با مشکلات زیاد کمک گرفته می شود.  اگر امکان آن فراهم بود که از میزبان یا سرور داخلی برای به میزبانی پادکست ها  استفاده شود کمک بزرگی به مدیای فارسی بود.
 1. همانطور که میدانید ما تصمیم داشتیم اولین جشنواره پادکست را به صورت حضوری برگزار کنیم ولی به علت مشکلات پیش آمده که در تمام دنیا رخ داد، تصمیم گرفتیم امسال یک قسمت از هر پادکست را به انتخاب خود افراد در سایت قرار دهیم  و مخاطبین به این بخش  رای دهند. شما کدام اپیزود از پادکست خودتان را پیشنهاد میدهید و  لطفا یک خط در موردش توضیح دهید.
 • اپیزد قمار با مرگ که این اپیزود دارای سه قسمت کوتاه است و من اپیزود رد خون را انتخاب میکنم. رد خون در مورد قتلی است که در یکی از شهرهای ایالت تگزاس آمریکا رخ میدهد و به خاطر معایبی که در سیستم قضایی ایالتی بود باعث شد این پرونده پیچیده شود و ده ها سال ادامه پیدا کند.
پادکست های معرفی شده در شتابدهنده هاوش:

معرفی پادکست سینمایی مدوناک

معرفی پادکست ورزشی فوتبال لب

لازم به ذکر است که فایل صوتی این گفتگو در اینستاگرام و همچنین آپارات هاوش قرار دارد می توانید با کلیک روی لینک های شبکه های اجتماعی ما که در زیر قرار دارد، به آن گوش فرا دهید.

گردآورندگان: سلمان یزدانی، مونا فدایی، تکتم زحمتکش مرجانه

ارتباط با پادکست راوکست

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *