پادکست فوتبال لب

معرفی پادکست فوتبال لب

گفتگوی آقای سلمان یزدانی مدیر آموزش شتابدهنده هاوش(شتابدهنده تخصصی صنایع خلاق) در راستای اولین جشنوار پادکست و رسانه های شنیداری با جناب آقای هادی نوری میزبان پادکست فوتبال لب

 

چرا سراغ تولید پادکست فوتبالی رفتید؟

چون محتوا مناسبی به زبان فارسی در مورد فوتبال نبود تصمیم گرفتیم رسانه ای تولید کنیم و مدیوم پادکست را مناسب دیدیم.

در بررسی پادکست فوتبال لب به نکات جالبی بر می خوریم از جمله انتخاب دقیق و حرفه ای اسامی یا نقدهای جذاب و بخصوص پرونده های ویژه هفته. آیاپادکست حرفه اصلی شماست و چقدر برای تهیه هر اپیزود وقت گذاشته می شود؟

بله با شروع فوتبال لب من تبدیل به فول تایم پادکستر شدم و حدودا هفته ای 40،50 ساعت برای تولید محتوای هر پادکست وقت گذاشته میشود.

آیا شما برنامه ریزی مالی داشتید یا فقط صرفا نسبت به علاقه ای که داشتید شروع به تولید پادکستی با این همه دقت و برنامه ریزی کردید؟

گروه ما صرفا از روی علاقه این کار را پیش میبرند چون اصلا صرف مالی ندارد و این از حجم کار بودجه و سرمایه اولیه میخواهد. البته  برای آینده برنامه ریزی های مالی در نظر داریم.

همانطور که میدانید ما تصمیم داشتیم اولین جشنواره پادکست را به صورت حضوری برگزار کنیم ولی به علت مشکلات پیش آمده که در تمام دنیا رخ داد، تصمیم گرفتیم امسال یک قسمت از هر پادکست را به انتخاب خود افراد در سایت قرار دهیم  و مخاطبین به این بخش  رأی دهند. شما کدام اپیزود از پادکست خودتان را پیشنهاد میدهید و  لطفا یک خط در موردش توضیح دهید.

کار ما هفتگی هست و هر هفته آخرین اپیزد فوتبال لب جزء بهترین اپیزدش انتخاب میشود، ولی اگر بخواهم یکی از اپیزدها را نام ببرم، اپیزد نوروزیمون با نام ساندرلند تا پا جان بود که ما تاریخ و شهر و اینکه چه اتفاقات نزولی و صعودی برای این تیم اتفاق افتاده واینکه این تیم در حال حاضر در دسته سوم انگلیس هست ولی  ورزشگاهشون همچنان پرمیشود را بررسی کردیم.

شما با پادکست ها دیگه ای هم همکاری می کنید؟

بله ما در پادکست  فوتبال لب پادکست دیگری هم داریم به نام سرخابی که تخصصی به دو تیم استقلال و پرسپولیس می پردازد. دو پادکست دیگر هم دارم به نام فیش اند چیپس که آموزش زبان انگلیسی است و پادکست دیگر که گفتگو محور است و مصاحبه با افراد عادی جامعه است.

اگر یکی از مسئولین صدای شما را بشنود، دوست دارید چه چیزهایی در مورد مشکلات کار در پادکست ها  و  یا درباره کمکی که میتواند باعث بیشتر شنیده شدن  پادکست ها شود، به وی بگویید؟

چیزی که پادکستی ها بهش نیاز دارند آزادی بیان است. همچنین برای تهیه سیستم صوتی پادکست باید سرمایه گزاری زیادی بشه که از عهده پادکست خارج است ولی اگر ارگان ها بتوانند اسپانسر پادکستر ها بشوند  ممکن است  بخش اعظمی از مشکلات مالی آن ها را کم کنند.

لازم به ذکر است که فایل صوتی این گفتگو در اینستاگرام و همچنین آپارات هاوش قرار خواهد گرفت می توانید با کلیک روی لینک های شبکه های اجتماعی ما که در زیر قرار دارد، به آن گوش فرا دهید.

پادکست های معرفی شده در شتابدهنده هاوش:

معرفی پادکست سینمایی مدوناک

معرفی پادکست تاریخی راوکست

معرفی پادکست اقتصادی سکه

گردآورندگان: مونا فدایی، تکتم زحمتکش مرجانه، سلمان یزدانی

ارتباط با پادکست فوتبال لب

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *