معرفی پادکست سکه

معرفی پادکست سکه

گفتگوی آقای سلمان یزدانی مدیر آموزش شتابدهنده هاوش(شتابدهنده تخصصی صنایع خلاق) در راستای اولین جشنوار پادکست و رسانه های شنیداری با جناب آقای بهداد گیلزاد کارگردان اقتصادی پادکست سکه

 

اگر کسی اصلا تا به حال هیچ پادکستی را نشنیده باشد و شما بخواهید برای اولین بار پادکست را بهش معرفی کنید، چه تعریفی  براش دارید؟

پادکست رسانه ای شنیداری، اینترنتی است که میتوانیم با برنامه ای پادگیر این رسانه را در هر مکانی مانند مترو یا پشت فرمان دنبال کنید و لذت ببرید

اگر پس از تعریف شما از پادکست، فردی به این رسانه علاقمند شد، میتوانید دلایلی را نام بریید، که سکه را به عنوان اولین پادکست برای گوش دادن انتخاب کند ؟

ما در کشوری هستیم که با مفاهیم و عبارات اقتصادی مانند تورم، نقدینگی، رکود، افزایش نرخ ارز و افزایش بنزین درگیر هستیم. به همین علت مردم همه جا در حال تحلیل و یا بحث درباره علت این همه بحران با وجود این همه ثروت هستند و اینکه چه راهکارهایی برای حل اینگونه مشکلات وجود دارد.

 ما در پادکست سکه سعی داریم با دعوت از کارشناسان و اقتصاددان های مختلف، البته با اختلاف نظرهای مختلف به پرسش هایی که مردم با آن مواجه میشوند پاسخ دهیم و تلاش می کنیم با شفاف تر کردن  فضا، آگاهی بیشتری به افراد غیراقتصادی دهیم تا اتفاق خوبی در محیط  کسب و کار و ثبات اقتصادی در جامعه رخ دهد. البته نقش اصلی را کسانی ایفا میکنند که تصمیم گیرنده و مسئول هستند.

به چه علتی سراغ تولید پادکست رفتید؟

در مورد این سوال که مرتبط به سوال قبل هم می باشد ما میتوانستیم از انواع رسانه ها مانند رسانه تصویری یا چاپی نشریه استفاده کنیم ولی با توجه به شرایط امروز پلتفرم پادکست می تواند بیشتر مفید باشد.

 تولید پادکست هم برای ما راحت تر هست و هم شنیدن و دنبال کردن آن برای مخاطبینی که شاید نتوانند به دلیل مشغله یک ساعت یا دوساعت فیلم تماشا کند ولی به راحتی  در پشت فرمان، مترو یا در پیاده روی میتواند این رسانه را بشنوند.

اگر یکی از مسئولین صدای شما را بشنود، دوست دارید چه چیزهایی در مورد مشکلات کار در پادکست ها  و  یا درباره کمکی که میتواند باعث بیشتر شنیده شدن  پادکست ها شود، به وی بگویید؟

کار مهمی که مسئولین میتوانند انجام دهند این است که تا جایی که امکان دارد این رسانه را به همه معرفی کنند، همانطور که قبلا گفتم پادکست رسانه ای است که تولید و گوش دادن به آن راحت هست و در شرایطی که مخاطب تلویزیون و ماهواره کم شده و مردم به سمت رسانه های اینترنتی گرایش پیدا کردند دولت با حمایت خود میتواند بستر استفاده از این رسانه را برای خود و سایر گروه ها، فراهم کند.

همانطور که میدانید ما تصمیم داشتیم اولین جشنواره پادکست را به صورت حضوری برگزار کنیم ولی به علت مشکلات پیش آمده که در تمام دنیا رخ داد، تصمیم گرفتیم امسال یک قسمت از هر پادکست را به انتخاب خود افراد در سایت قرار دهیم  و مخاطبین به این بخش  رای دهند. شما کدام اپیزود از پادکست سکه را پیشنهاد میکنید و  لطفا یک خط در موردش توضیح دهید.

اپیزودی که من به شما معرفی میکنم، اپیزود بیستم با دکترحامد قدوسی است که در مورد اثرات ویروس کرونا بر اقتصاد ایران صحبت کردیم.

این اپیزود خاصی است، به دلیل ضبط آن در شب عید، بیست و نهم اسفند و قرنطینه خانگی که شرایط سختی برای همه ما بود.

پادکست های معرفی شده در شتابدهنده هاوش:

معرفی پادکست سینمایی مدوناک

معرفی پادکست تاریخی راوکست

معرفی پادکست فوتبال لب

گردآورندگان: مونا فدایی، تکتم زحمتکش مرجانه، سلمان یزدانی

ارتباط با پادکست سکه

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *