پادکست گپ کست

پادکست گپ کست

گفتگوی آقای سلمان یزدانی مدیر آموزش شتابدهنده هاوش(شتابدهنده تخصصی صنایع خلاق) در راستای اولین جشنوار پادکست و رسانه های شنیداری با جناب آقای رضا جساس زاده میزبان و تهیه کننده پادکست گپ کست 

 

اگر کسی اصلا تا به حال هیچ پادکستی را نشنیده باشد و شما بخواهید برای اولین بار پادکست را بهش معرفی کنید، چه تعریفی  براش دارید؟

پادکست تفاوتی با رادیو ندارد بجز اینکه در پادکست، زمان و سرعت پخش و نوع برنامه ای که میخواهیم گوش دهیم دست شماست. در واقع پادکست های زیادی به زبان های مختلف در اینترنت وجود دارند که می توان مشترک آن ها شد و همیشه  به آن ها گوش داد.

اما خود کلمه پادکست از دو واژه آی پاد (نام پخش کننده موسقی اپل ) و بروت کستینگ (انتشار) شکل گرفته است. در واقع پادکست نه رادیو اینترنتی و نه آیدیوبلاگ است. پادکست به معنی محتوای صوتی ای که به صورت سریالی تحت اپیزودهای مختلف بوجود آمده است و هر فصل آن یک موضوع و هر اپیزود آن دارای یک محتوای خاص است. میتوانید در هر شرایطی مانند پیادروی و بدون نیاز به دیدن، در مورد موضوعات و اخبار جهان اطلاعات کسب کنید.

اگر پس از تعریف شما از پادکست، فردی به این رسانه علاقمند شد، میتوانید دلایلی برای اینکه گپ کست را به عنوان اولین پادکست برای گوش  دادن انتخاب کند، نام ببرید؟

پادکست گپ کست یک پادکست گفتگو محور و خودمونی است که هر هفته با مهمان ها و موضوعات متفاوت ضبط می شود و در ژانر عمومی برای مخاطب عام تولید و منتشر می شود. در گپ کست گفتگو و مصاحبه های جذاب با افراد مشهور و یا با افراد معمولی انجام می شود و می توان بهترین استفاده را از این پادکست برد.

اما دغدغه اصلی گپ کست مسائل روز اجتماع و راه حل هایی است که بتوانیم بهتر زندگی کنیم.

به چه علتی سراغ تولید پادکست رفتید؟

من سال هاست مخاطب حرفه ای پادکست هستم و خوشحالم که در زمینه پادکست فعالیت میکنم. پادکست محتوایی نیست که برای درآمد و وقت گذراندن ساخته شود و اغلب تولید کننده های پادکست دارای رد سنی بالا و تحصیلات بالایی می باشند که معمولا دارای دغدغه های اجتماعی هستند. دغدغه من هم شرایط فعلی اجتماع است.

 سعی من بر این است که با این رسانه بتوانم نقدی بر یک سری از رفتارها و واکنش ها و اتفاقاتی که در کشور بوجود آمده است داشته باشم و با گفتگو با مهمان ها و بیان کردن نظر شخصی خودم در پادکست دغدغه و مشکلات مردم را بیان کنیم.

 

اگر یکی از مسئولین صدای شما را بشنود، دوست دارید چه چیزهایی در مورد مشکلات کار در پادکست ها  و  یا درباره کمکی که میتواند باعث بیشتر شنیده شدن  پادکست ها شود، به وی بگویید؟

مسئولینی که عاشق کشور و هموطنانشان باشند هر کار صحیح و درستی را برای کشورمان انجام می دهند. خواهش می کنم روزی مهمان پادکست ما شوند و درمورد مشکلات معیشتی، اقتصادی، تفکر و اینکه مردم ایران چرا باید غمگین باشند صحبت کنیم و نظر مردم را بشنوند.

همانطور که میدانید ما تصمیم داشتیم اولین جشنواره پادکست را به صورت حضوری برگزار کنیم ولی به علت مشکلات پیش آمده که در تمام دنیا رخ داد، تصمیم گرفتیم امسال یک قسمت از هر پادکست را به انتخاب خود افراد در سایت قرار دهیم  و مخاطبین به این بخش  رای دهند. شما کدام اپیزود از پادکست خودتان را پیشنهاد میدهید و  لطفا یک خط در موردش توضیح دهید.

پیشنهاد میکنم آخرین قسمت هر اپیزود را بشنوید، ما سعی میکنیم در هر اپیزود بهتر باشیم.

ما به انتخاب خودمان یکی از اپیزودهای این پادکست را در اپیزودهای محبوب سایت هاوش قرار داده ایم، به آن گوش دهید، ما را از نظر و رای خود آگاه سازید.

لازم به ذکر است که فایل صوتی این گفتگو در اینستاگرام و همچنین آپارات هاوش قرار خواهد گرفت می توانید با کلیک روی لینک های شبکه های اجتماعی ما که در زیر قرار دارد، به آن گوش فرا دهید.

پادکست های معرفی شده در شتابدهنده هاوش:

معرفی پادکست سینمایی مدوناک

معرفی پادکست تاریخی راوکست

معرفی پادکست اقتصادی سکه

گردآورندگان: مونا فدایی، تکتم زحمتکش مرجانه

ارتباط با پادکست گپ کست

عضویت در خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *